Zmagania kulinarne: MasterChef kontra Bierwce

Zmagania kulinarne: MasterChef kontra Bierwce

Zmagania kulinarne zostały zorganizowane w dniu  23 listopada 2018 roku w PSP w Bierwcach, gdzie rywalizowały dwie drużyny. Pierwszą tworzyła Pani Sylwia Malinowska z MasterChef z członkiniami Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic oraz rodzice kontra Panie z Biesiady Bierwieckiej, której towarzyszyła Pani Elżbieta Bień -Caterinng Camelot. Obie drużyny poprzez losowanie potraw przystąpiły do rywalizacji. Wykonano tradycyjne mazowieckie potrawy; ogniatacze, szczupaka na maśle, farmuszkę Zygmunta Starego ( polewka piwna), sernik z koziego sera. Potrawy nie tylko wyglądały super, ale bardzo  smakowały wszystkim uczestnikom. Najmłodsi uczestnicy pod wodzą dorosłych upiekli korzenne ciasteczka, które sprawiły im wiele radości z wykonanego dzieła.

Spotkanie zorganizowane zostało w ramach projektu realizowanego przez LGD Razem dla Radomki pn. „Smaki ( Nie ) Zaponmiane dofinansowanego ze środków Budżetu Województwa Mazowieckiego.Partnerem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic.

 

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk