DZIEŃ KOBIET W BIERWCACH

 

W czas uroczy święta Kobiet ,pięknie Paniom się kłaniamy,

Na Biesiadę bierwiecką z serca Was zapraszamy,

 Z okazji Dnia Kobiet wszystkim Paniom życzymy szczęścia

Radości i aby każdy dzień w Waszym życiu był tak wyjątkowy jak dzisiejszy.

To tekst jednych z życzeń, których autorami byli panowie uczestniczący w spotkaniu z okazji Dnia Kobiet 10 marca w Sali kameralnej PSP Bierwce. Tradycyjnie uroczystość zorganizowało Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic. W programie artystycznym spotkania znalazły się występy Zuzanny Król  oraz  Biesiady Bierwieckiej, której akompaniował Sławomir Wasilewski( akordeon) i zaprzyjaźniony z zespołem śpiewaczym Pan Stanisław Kujawiak (bębniarz).Przy okazji niektórzy członkowie zespołu odkryli w sobie talent kabaretowy.

Spotkanie przebiegało pod hasłem „Relaks na co dzień i od święta”. Gościem specjalnym uroczystości była Pani Lidii Chrząstek – socjolog medycyny, pedagog ,która przeprowadziła wykład na temat radzenia sobie ze stresem. Wytłumaczyła czym jest stres pozytywny i negatywny. Zachęcała do zdrowego odżywiania, wsłuchania się w swoje wewnętrzne potrzeby, zaprezentowała ćwiczenia relaksacyjne. Uczestnicy spotkania mogli na własnej skórze przetestować przedstawione pomysły na odstresowanie się. Wykład Lidii Chrząstek zainaugurował cykl spotkań dotyczący profilaktyki zdrowia „Akademia Zdrowia Forewer”, które będą odbywać się w ramach Bierwieckich spotkań .

Warto zaznaczyć, iż swoją obecnością podczas obchodów Dnia Kobiet zaszczycili nas :  wójt Gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz z małżonką, dyr. GCK i KF  Agnieszka Gryzek, Radna powiatu Teodozja Bień, wiceprzewodnicząca Rady Gminy Agata Nowakowska, dyr. PSP w Bierwcach Elżbieta Łoboda z pracownikami, członkowie SRWBiO oraz sympatycy. Podczas spotkania Panie zostały obdarowane kwiatami. Pamiętały także o złożeniu życzeń mężczyznom, którzy 10 marca obchodzą  swoje święto i przygotowały dla nich niespodziankę. Spotkanie

przebiegało w miłej atmosferze,  a całości towarzyszył poczęstunek.

 

Ewa Ofiara-prezes SRWBiO

 

 

 

 

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk