Aktywne Stowarzyszenie wyjazd studyjny

AKTYWNE STOWARZYSZENIE- wyjazd studyjny

Po raz kolejny członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic bardzo licznie wzięli udział w szkoleniach stacjonarnych i e-learningowych organizowanych przez Stowarzyszenie „Razem dla Radomki”, które dla najaktywniejszych organizacji  pozarządowych zorganizowało w ramach projektu Akademia Skutecznych Menadżerów Społecznych  wyjazd studyjny połączony z prezentacją dobrych praktyk, który odbył się w dniu 15 grudnia 2017 roku. Tym razem dołączyli  do projektu również seniorzy z Biesiady Bierwieckiej.

W ramach wyjazdu byliśmy z  wizytą na terenie Lokalnej Grupy Działania „Zielony Pierścień”, gdzie  odwiedziliśmy miejsca związane z produkcją produktów lokalnych, na bazie rodzinnych gospodarstw rolnych (m.in. w Kurowie i Końskowoli).W odwiedzanych gospodarstwach zostaliśmy poczęstowani przepysznymi  przetworami: konfiturą  z płatków róży i owoców róży , musem  malinowym, konfiturą z pigwowca ,borówki, z żurawiny oraz dyni. Do degustacji były również naturalne soki i syropy oraz podpłomyki. Zachwyceni smakiem zakupiliśmy większość oferowanych produktów. Kolejnym etapem była wizyta w regionalnym Stowarzyszeniu Odnowy i Rozwoju „Wokół Bystrej” , gdzie w dawnej bazie garaży po traktorach, członkowie stowarzyszenia stworzyli świetlicę, izbę tradycji i zaplecze kuchenne z różnych projektów. Ostatnim elementem wyjazdu była wizyta w Lublinie, gdzie  mogliśmy zapoznać się z elementami turystyki lokalnej. Wyjazd dla uczestników projektu był bezpłatny. Organizator zapewnił  transport oraz posiłek. Wszyscy uczestnicy wrócili bardzo zadowoleni i pełni pozytywnych wrażeń.

Ewa Ofiara-Prezes Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

 

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk