LAUR DLA STOWARZYSZENIA ROZWOJU WSI BIERWCE I OKOLIC

2

1

5

6

nagroda za najepsze danie z papryki

 

DSCN0760

LAUR DLA STOWARZYSZENIA ROZWOJU WSI BIERWCE I OKOLIC za zupę –krem z papryki w kategorii na najlepsze danie gorące z papryki

Wyjątkowo pomysłowe, a przede wszystkim przepyszne potrawy przygotowane z papryki zostały zgłoszone na konkurs na najlepsze potrawy i dania z papryki, którego został rozstrzygnięty w niedzielę 21 sierpnia, podczas XVII Ogólnopolskich Targów Papryki z Przytyka..

Nagrody główne zdobyły – Pasta Chili – wytwarzana przez firmę „Krokus” Przetwórnie Owoców i Warzyw z Pająkowa, Bigos paprykowy z fasolą – Agnieszki Czubak, oraz Zupę krem paprykowy z grzankami – zgłoszony przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic. Wyróżnienia w konkursie zostały przyznane dla Pnia Danuty Neski za sałatkę z papryki w pomidorach oraz dla Pani Elżbiety Bień za pieczone pierogi z mięsem i wędzoną papryką oraz roladę paprykowo-serową z grillowanym kurczakiem na bakłażanie/cukinii.

Konkurs zorganizowany został w ramach projektu pt. „Mazowiecka Kuźnia Smaków. Promocja dziedzictwa kulinarnego obszaru Południowego Mazowsza, wpływająca na rozwój produktów tradycyjnych i regionalnych” w ramach działania Planu Operacyjnego Krajowej Sieci Obszarów Wiejskich ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk