Aktywni poszukiwacze kultury w Bierwcach.

DSCN0239

 

Aktywni poszukiwacze kultury w Bierwcach.

 

Uczestnicy projektu „Poszukiwacze kultury” aktywnie biorą udział w zajęciach kolejny miesiąc wakacji. Projekt „Poszukiwacze kultury” dofinansowany jest przez Fundację Fundusz Współpracy ,Stowarzyszenie BORIS, oraz Stowarzyszenie Europa i My. Dzięki tej inicjatywie powstał projekt społeczno-edukacyjny dający możliwość realizacji ciekawych zajęć warsztatowych dla dzieci, osób niepełnoletnich  i osób po 55 roku życia. Warsztaty prowadzone są przez doświadczonych animatorów i trenerów w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bierwcach, gdzie nieodpłatnie udostępnione zostały sale dydaktyczne i warsztatowe na potrzeby organizacji projektu. „Poszukiwacz kultury” to projekt łączący zajęcia związane z animacją kultury, z poznawaniem i wykorzystaniem nowych mediów, a także warsztaty gry na instrumentach ludowych w połączeniu z muzyką etniczną – tradycją bębnów afrykańskich oraz zajęcia wokalne. Uzupełnieniem są kuchenne rewolucje-warsztaty kulinarne i Nording Walking.

Zajęcia cieszą się olbrzymim powodzeniem, wspólne treningi, śpiewy, gotowanie stały się okazją do miłego i aktywnego spędzania czasu. Nording Walking, wędrówki po leśnych i polnych ścieżkach to świetna okazja do obserwacji przyrody i zadumy nad pięknem najbliższej okolicy. Z dużą determinacją przygotowują się też do finałowych występów uczestnicy warsztatów muzycznych opracowując program tradycyjnych ludowych pieśni.

Występy zawiązanej dzięki warsztatom bierwieckiej grupy śpiewaczej uświetnią finał imprezy tzw. Rytm ulicy, ukazując zderzenie kontrastów , a jednocześnie integrację międzypokoleniową,  w  pokazach tanecznych i muzycznych. Uczestnicy projektu zaprezentują swoje zdobyte umiejętności na  piątym Jarmarku Ludowym, który odbędzie się w Bierwcach 4 września 2016 r. Wszystkich sympatyków i gości serdecznie zapraszamy.

 

Ewa Ofiara

 

logo_FIOML

DSCN0128

DSCN0137

DSCN0152

 

DSCN0196

DSCN0219

DSCN0234

DSCN0235

DSCN0244

DSCN0277

DSCN0355

DSCN0360

DSCN0366

DSCN0373

DSCN0384

DSCN0393

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk