Poszukiwacze kultury

DSCN9792

                                    „   Poszukiwacze kultury”

    Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic oraz Grupa nieformalna Bierwieccy odkrywcy kultury realizują projekt  ” Poszukiwacze kultury”. Projekt dofinansowany jest ze środków Programu „Funduszu Inicjatyw Obywatelskich –Mazowsze Lokalnie” realizowanego przez Fundację Fundusz Współpracy ,Stowarzyszenie BORIS, oraz Stowarzyszenie Europa i My .Okres realizacji od 01.06.2016-30.09.2016. Kwota dofinansowania to 5.000zł

Partnerem projektu jest Publiczna Szkoła Podstawowa im. Henryka Sienkiewicza w Bierwcach , która nieodpłatnie na  potrzeby organizacji projektu” Poszukiwacze kultury”  udostępnia pracownię komputerową na warsztaty z nowych mediów, a także sale dydaktyczne na pozostałe warsztaty.

Uczestnikami projektu są dzieci , osoby niepełnoletnie  oraz  seniorzy , którzy bezpłatnie biorą udział w warsztatach; 1.animacji kultury, lokalnych menadżerów kultur, 2.Kuchenne rewolucje – warsztaty kulinarne tradycyjnych potraw ludowych ale i dietetycznych, gdzie osoby starsze uczą młodsze  przygotowywania posiłków.3.Warsztaty z  nowych mediów i poznania internetu – cykl tych działań ma na celu pokazanie tego co współcześnie stanowi podstawę komunikowania się w świecie mediów, co jest interesujące zarówno dla młodzieży jak i dla osób w podeszłym wieku.4.Warsztaty muzyczne gry na instrumentach ludowych 5.Warsztaty gry na instrumentach afrykańskich 6.Nordic Walking

Zajęcia warsztatowe prowadzone są przez doświadczonych trenerów i cieszą się dużym zainteresowaniem . Są wspaniałą okazją do miłych spotkań i rozmów młodzi i seniorzy. Realizacja projektu ma na celu kształtowanie wśród seniorów i osób młodych nawyków do czynnego , kreatywnego spędzania czasu , rozwoju umiejętności , dostosowania realiów obecnego świata , a przede wszystkim do rozwoju i budowy dialogu międzypokoleniowego .Zapraszamy chętnych do udziału w realizowanym przez nas projekcie.

Ewa Ofiara

 

logo_FIOML

DSCN9771

DSCN9777

DSCN9787

DSCN9796

DSCN9798

DSCN9805

DSCN9807

DSCN9809

DSCN9833

DSCN9840

DSCN9842

DSCN9844

DSCN9847

 

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk