SPOTKANIE WIGILIJNE W BIERWCACH

DSCN8373

SPOTKANIE WIGILIJNE W BIERWCACH

„Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata

i wyciągasz do niego ręce , jest Boże Narodzenie”

Matka Teresa z Kalkuty

 

Niezwykłe spotkanie, bo wigilijne odbyło się 17 grudnia 2015r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Henryka Sienkiewicza w Bierwcach. Bardzo licznie przybyli wyjątkowi goście :wójt gminy Jedlińsk Kamil Dziewierz , sekretarz Andrzej Pawluczyk, radni ; Aneta Żurowska, Ewa Ofiara, Marcin Drewnowski,  dyr. GCKiKF Agnieszka Gryzek, pracownicy i mieszkańcy Domu Pomocy Społecznej w Jedlance, członkowie Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic,  dyr. PSP w Bierwcach Elżbieta Łoboda z  Gronem  Pedagogicznym i rodzice.

W wigilijny nastrój wprowadzili nas uczniowie szkoły przedstawiając piękne jasełka. Potem bardzo miłym akcentem było wystąpienie mieszkańców z DPS w Jedlance z pastorałkami i kolędami.

Zgromadzeni przy wigilijnym stole dzieliliśmy się opłatkiem ,składając sobie nawzajem świąteczne życzenia. Nie zabrakło wspólnego śpiewania kolęd, tradycyjnych wigilijnych potraw, domowych wypieków: ciast, pierniczków i szyszek.  W tak miłej  atmosferze wszyscy zostaliśmy wprowadzeni w świąteczny nastrój.

DSCN8360 DSCN8362 DSCN8370 DSCN8375 DSCN8377

 

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk