Jarmark Ludowy w Bierwcach

DSCN7430

IV Jarmark Ludowy w Bierwcach

Już po raz czwarty w niedzielę 15 września 2015roku w Bierwcach odbył się  Jarmark Ludowy zorganizowany   przez Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic przy współpracy z Lokalną Grupą Działania „ Razem dla Radomki” oraz Publiczną Szkołą Podstawową w Bierwcach .Zadanie publiczne Jarmark ludowy „Zdrowo i wesoło”. Sport-rekreacja-wypoczynek  realizowane przez Stowarzyszenie współfinansowane było z budżetu Gminy .Celem wydarzenia było pokazanie piękna , sztuki i kultury ludowej polskiej wsi oraz aktywizacja mieszkańców , stowarzyszeń, sołectw, grup nieformalnych.

Ten rodzinny i radosny wieczór uświetniły występy grup śpiewaczych i zespołów ludowych, które wielokrotnie gościliśmy już na bierwieckiej scenie: Zespół dziecięcy PSP Bierwce, Zespół ludowy pieśni i tańca Wolanianki , Kapela Jana Wochniaka z Wieniawy, Kwiatkowski Antoni z Piaseczna / Warszawy, Kapela Tomasza Stachury z Grabowskiej Woli, Zespół Ludowy „ KALINA” z Marianowic ,Kapela Braci Tarnowskich , Zespół Śpiewaczy Bieniędzice z Kapelą Czesława Golińskiego ,Zespół Śpiewaczy „ WIENIAWA”.

Miłym akcentem tegorocznego Jarmarku były pokazy taneczne i sportowe grup dziecięcych oraz konkursy: fotograficzny, taneczny a przede wszystkim konkurs kulinarny BIERWIECKA BABA. Pyszne i pięknie przystrojone BABY to nie tylko świadectwo kulinarnych zdolności naszych mieszkanek ale także wyraz ich zmysłu estetycznego. Nagrodzeni brawami laureaci i uczestnicy konkursów, mogli odebrać wiele cennych nagród dzięki wsparciu Urzędu Gminy oraz hojności naszych lokalnych sponsorów. W chwilach wolnych od występów i konkursów można było odwiedzić również stragany, na których zaprezentowali swoje prace nasi rodzimi artyści pani Monika Imiołek – origami i pan Andrzej  Sławiński wspaniałą ludową rzeźbę.

Jak przystało na ludowy jarmark i staropolską gościnność nie zabrakło poczęstunku: grillowane kiełbaski, kaszanka, grochówka serwowane były przez cały czas trwania zabawy, a bawiliśmy się naprawdę świetnie do późnych godzin. Za stworzenie wspaniałej rodzinnej i sąsiedzkiej atmosfery wszystkim mieszkańcom Bierwiec i gościom jeszcze raz serdecznie dziękujemy

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk