Odsłonięcie i poświęcenie tablicy upamiętniającej ks. kan. Władysława

DSCN2364

 

                   W uroczystość odpustową w kościele Niepokalanego Serca Najświętszej Maryi Panny w Bierwcach ( 08.06.2013r. ) zebraliśmy się, aby towarzyszyć w odsłonięciu i poświęceniu tablicy pamięci: architekta naszej świątyni i naszych serc śp. ks. kanonika Władysława Kosiec.

Dwa lata temu uroczyście i z całego serca dziękowaliśmy ks. kanonikowi Władysławowi za jego 50 lat kapłaństwa i 31 lat pracy w naszej parafii. Wymienialiśmy zasługi z wielką radością, wdzięcznością i uznaniem. 

Mimo upływającego czasu w pamięci zostanie jako gorliwy kapłan i ten ,który dobrze znał każdego z nas, otaczał potrzebną życzliwością. Potrafił pochwalić, gdy wszystko szło dobrze, ale i surowo oceniał lekceważenie obowiązków chrześcijańskich. Zawsze służył pomocą, radą.

Tablica, która została umieszczona w Naszym Kościele jest wyrazem  wdzięczności pamięci  i podziękowania. Jest także znakiem, że nasz Drogi nieobecny jest nam wciąż bliski.

                   Nadal będziemy pamiętać o modlitwie w intencji ks. kan. Władysława.

Parafianie 

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk