Spełniło się kosmiczne marzenie!

duze_marz2

 

Spełniło się kosmiczne marzenie!  

podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. Chłopiec otrzymał upragniony tablet, który pozwoli mu dalej rozwijać jego pasje. Razem z przyjaciółmi przeniósł się też na chwilę w kosmos, odkrywając nieznane do tej pory gwiazdy i galaktyki. W miejscowości Bierwce (gmina Jedlińsk) spełniły się marzenia 9-letniego Kamila,22 lutego do Szkoły Podstawowej w Bierwcach przyjechało objazdowe planetarium Astropark. Rozstawiono w niej ogromną kopułę, w której odbył się kilkudziesięcio-minutowy, audiowizualny seans. 9-letni Kamil i jego przyjaciele zabrani zostali w daleką multimedialną podróż, by odkrywać najdalsze zakątki kosmosu. W ten sposób spełniło się jedno z największych marzeń Kamila, podopiecznego Fundacji Mam Marzenie. – Cieszymy się, że do licznego grona spełnionych już marzeń dokładamy dzisiaj kolejne – Kamila – powiedział Adrian Filip, wolontariusz z Fundacji Mam Marzenie. Kosmiczna podróż to jednak nie jedyne marzenie chłopca, które spełniło się tego dnia. Od dawna marzył on też o tablecie, który pozwoli mu pogłębiać wiedzę o kosmosie, a także rozwijać się w zakresie innych interesujących go dziedzin, jak historia czy nauka języka rosyjskiego. Wymarzone urządzenie – tableta Galaxy wraz z kursem językowym EuroPlus + Angielski dla nastolatków, sprezentowała mu firma Young Digital Planet z Gdańska zajmująca się tworzeniem cyfrowych rozwiązań wspierających edukację. – To dla nas ogromna satysfakcja, że jako firma, dla której codziennością są cyfrowe technologie oraz wspieranie rozwoju i edukacji dzieci, możemy pomagać realizować tego typu marzenia – mówi Agnieszka Guzek z firmy Young Digital Planet. Wręczenie urządzenia odbyło się tuż po zakończeniu seansu, w towarzystwie młodszego brata Kamila, rodziców, przyjaciół, a także zaangażowanych w wydarzenie osób. Nie obyło się również bez specjalnie przygotowanego na tą okazję tortu. Zarówno Kamil, jak i zgromadzone w Briewcach osoby, nie kryły radości i wzruszenia. Fundacji udało się w ten sposób zrealizować kolejne marzenie. Ma ich na koncie już ponad 4000.

Fundacja Mam Marzenie powstała w Krakowie 14 czerwca 2003 roku z inicjatywy jej założyciela i Fundatora – Piotra Piwowarczyka, jako niezależna i samodzielna organizacja, skupiająca wyłącznie wolontariuszy. Jej podstawowa działalność skupia się na realizacji najróżniejszych marzeń dzieci, które są poważnie chore. Od początku swojej działalności Fundacja spełniła ich już ponad 4 000.

Young Digital Planet jest pionierem we wdrażaniu technologii ICT w edukacji oraz wyznaczania standardów multimedialnych rozwiązań w pracy dydaktycznej. Firma posiada międzynarodowe i międzykulturowe doświadczenia we współpracy z wiodącymi wydawnictwami i ministerstwami edukacji w blisko 30 krajach na całym świecie. Przez ponad 20 lat działalności YDP zrealizowała setki programów edukacyjnych do wszystkich etapów edukacyjnych i przedmiotów.

  • PSP

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk