Być Kobietą…

DSCN0933DSCN1058DSCN1019DSCN1033DSCN1022

 

 

BYĆ KOBIETĄ …

 

Takie motto przyświecało spotkaniu z okazji Dnia Kobiet , które odbyło się w sobotę 9 marca w Bierwcach.

Organizatorem było Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic.

Świetlica w PSP Bierwce tego dnia wypełniła się licznie zaproszonymi gośćmi , paniami z Bierwiec i okolic , które wspólnie postanowiły uczcić swoje święto.

Swoją obecnością zaszczycili nas ; Pan Wójt Wojciech Walczak z żoną Ireną , dyr. GCKi KF pani Agnieszka Gryzek, radny M. Janiec. Bardzo licznie przybyli członkowie zaprzyjaźnionego Stowarzyszenia Razem dla Rozwoju oraz Zespół Śpiewaczy Bieniędzice  z gminy Wolanów .

Pan Wójt Wojciech Walczak złożył serdeczne  życzenia wszystkim paniom . Życzył kolejnych spotkań , które będą cieszyć się taką frekwencją.

Spotkanie rozpoczęło się od występu dzieci z PSP Bierwce . Na początku nastąpiło odwołanie do 150 rocznicy Powstania Styczniowego i podkreślenia bardzo ważnej roli kobiet jaką odegrały w powstaniu .

Serdeczne podziękowania dla nauczycielki  autorki historycznej  inscenizacji pani Bożeny Zbrożyna .

Okolicznościową  dekorację  z okazji Święta Kobiet przygotowała pani Halina Pluta.

Kolejno uczennice Julia Czajka i Zuzia Król zaprezentowały swoje umiejętności artystyczne otrzymując gromkie brawa. Uczniowie V kl. przedstawili familiadę o funkcjonowaniu kobiet i męźczyzn w ich dojrzałym życiu .Swoim występem rozbawili całą publiczność .

Następnie Zespół Śpiewaczy Bieniędzice swoim występem umilił dalszą część wieczoru .

Ale to jeszcze nie koniec , bo atrakcją tego spotkania była niespodzianka w postaci podarunków , jakie można było otrzymać w postaci ;min. zaproszenia do Zakładu Fryzjerskiego Iwonka z Bierwiec , bilety na basen lub Live Fitness  lub saune ,kilka książek bestselerów , reprodukcję mistrzów malarstwa, wyroby ze szkła, kawę herbatę i wiele innych podarunków .

Sponsorami i pomysłodawcami tego punktu wieczoru byli ; Anastazja Potera , Iwona Górecka, Ewa Ofiara ,Barbara Sadowska, Katarzyna Sumińska, Małgorzata Goździewska, Jacek Kozłowski.

Serdeczne podziękowania Zarząd Stowarzyszenia kieruje do rodziców uczniów i wszystkich życzliwych osób, które brały udział w przygotowaniach do tego  uroczystego spotkania .

Wieczór upłynął w miłej i sympatycznej atmosferze i był kolejną  kulturalną  imprezą zapoczątkowaną w ubiegłym roku . Dziękujemy wszyskim za wspólnie spędzone chwile.

                     

                          Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic.

@Copyright Stowarzyszenie Rozwoju Wsi Bierwce i Okolic

O Stowarzyszeniu

Stowarzyszenie "Rozwoju Wsi Bierwce i okolic" działa na terenie gminy Jedlińsk. Głównymi celami działań podejmowanych przez Stowarzyszenie jest:
wspieranie wszechstronnego i zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego wsi Bierwce i okolic,
jak również wspieranie inicjatyw oświatowych w środowisku wiejskim.

Kontakt

bierwce@gmail.com

Bierwce 22
26-660 Jedlińsk